Historia okolic – 001 – Młyn w Jeziornie Królewskiej

Drodzy internauci!

Z niezwykłą przyjemnością mamy w ten piątkowy poranek okazję zaprezentować nowy element naszego portalu. Prezentujemy dzisiaj pierwszy odcinek podcastu o tej samej nazwie. Jest on dźwiękowym zapisem tekstów, zamieszczanych na stronie, dzięki czemu stają się one jeszcze przystępniejsze i łatwiejsze w odbiorze dla internautów.

Podcast to audycja typu „na żądanie” – można słuchać jej na naszej stronie, lecz można ją też pobrać i słuchać w metrze, w samochodzie, na wakacjach. Mamy nadzieję, że ta forma pozwoli przybliżyć wszystkim mieszkańcom niezwykle ciekawe i zawiłe dzieje naszego regionu, sięgające całe stulecia wstecz polskiej historii, a zbyt często po prostu nieznane. Być może ta forma pomoże w promocji historii i poczucia przynależności naszej małej ojczyzny i pozwoli zerwać z ograniczaniem się jedynie do stuletniej historii letniska Konstancin, które jest zaledwie jedną z wielu fascynujących składowych naszego wspólnego dziedzictwa.

Dzisiaj odcinek pierwszy:

Młyn w Jeziornie Królewskiej

 

Prawa autorskie – Paweł Komosa, Bartek Biedrzycki

Licencja nagrania – Creative Commons – BY-NC-SA – uznanie autorstwa – bez zastosowań komercyjnych – na tych samych zasadach. W przypadku chęci wykorzystania prosimy o uprzedni kontakt.

W nagraniu wykorzystano fragmenty utworu Mr HUB „Mazurka Valse” na licencji Creative Commons BY-NC-SA