Skip to content
Expand Menu
Aktualności
O portalu
Historia
Toggle Child Menu
Czasy najdawniejsze
Średniowiecze
Nowożytność
XIX wiek
Narodziny podwarszawskich letnisk
I wojna światowa (1914-1918)
Dwudziestolecie międzywojenne (1919-1939)
II wojna światowa (1939-1945)
Czasy powojenne (po 1945 r.)
Rozmaitości
Postacie
Zawartość
Toggle Child Menu
Spis tekstów
Autorzy
Toggle Child Menu
Ewa i Włodzimierz Bagieńscy
Marek Borski
Danuta Bekalarek
Paweł Komosa
Katarzyna Kowalik
Tomasz Lachowski
Jacek Latoszek
Michał Malawski
Dawid Miszkiewicz
Witold Rawski
Piotr Rytko
Zdzisław Skrok
Paweł Sulich
Patryk Zduńczyk
Tomasz Zymer
Adam Zyszczyk
Bartek Biedrzycki
Kategorie
Toggle Child Menu
Konstancin i Skolimów
Jeziorna, Mirków, Papiernia
Nadwiślańskie Urzecze
Piaseczno, Chylice i okolice
Tygiel kultur
Toggle Child Menu
Flisy i oryle
Olędrzy
Żydzi
W czasach wojny
Artykuły
Rozmaitości
Kroniki Kryminalne
Archiwalia i e-publikacje
Toggle Child Menu
Broszury i artykuły
Dokumenty
Ebooki
Gazety lokalne
Toggle Child Menu
Gazetka Klarysewa
Gazeta Konstancińska
Wieść Gminna
Zeszyty historyczne
Znad Jeziorki
Kartografia
Galeria
Multimedia
Toggle Child Menu
Historia okolic – podcast historyczny
Muzyka
Filmy
Toggle Child Menu
Current Page Parent
Ciekawostki historyczne
Archiwalne
Dokumentalne
Fabularne
Inne
Rocznik
Sztetl Jeziorna
Expand Menu
Aktualności
O portalu
Historia
Toggle Child Menu
Czasy najdawniejsze
Średniowiecze
Nowożytność
XIX wiek
Narodziny podwarszawskich letnisk
I wojna światowa (1914-1918)
Dwudziestolecie międzywojenne (1919-1939)
II wojna światowa (1939-1945)
Czasy powojenne (po 1945 r.)
Rozmaitości
Postacie
Zawartość
Toggle Child Menu
Spis tekstów
Autorzy
Toggle Child Menu
Ewa i Włodzimierz Bagieńscy
Marek Borski
Danuta Bekalarek
Paweł Komosa
Katarzyna Kowalik
Tomasz Lachowski
Jacek Latoszek
Michał Malawski
Dawid Miszkiewicz
Witold Rawski
Piotr Rytko
Zdzisław Skrok
Paweł Sulich
Patryk Zduńczyk
Tomasz Zymer
Adam Zyszczyk
Bartek Biedrzycki
Kategorie
Toggle Child Menu
Konstancin i Skolimów
Jeziorna, Mirków, Papiernia
Nadwiślańskie Urzecze
Piaseczno, Chylice i okolice
Tygiel kultur
Toggle Child Menu
Flisy i oryle
Olędrzy
Żydzi
W czasach wojny
Artykuły
Rozmaitości
Kroniki Kryminalne
Archiwalia i e-publikacje
Toggle Child Menu
Broszury i artykuły
Dokumenty
Ebooki
Gazety lokalne
Toggle Child Menu
Gazetka Klarysewa
Gazeta Konstancińska
Wieść Gminna
Zeszyty historyczne
Znad Jeziorki
Kartografia
Galeria
Multimedia
Toggle Child Menu
Historia okolic – podcast historyczny
Muzyka
Filmy
Toggle Child Menu
Current Page Parent
Ciekawostki historyczne
Archiwalne
Dokumentalne
Fabularne
Inne
Rocznik
Sztetl Jeziorna
Ciekawostki historyczne
Lokomobila z Obór
27 czerwca 2020
UKST Traper
Tags:
Obory
Może ci się także spodobać...
Kępa Oborska
Bestya z Obór
Historia okolic – 032 – 19 grudnia 1812
Następny wpis
Biuletyn informacyjny nr 2
Poprzedni wpis
Najstarszy krzyż w Kabatach
Archiwa
Archiwa
Wybierz miesiąc
marzec 2024
luty 2024
styczeń 2024
grudzień 2023
listopad 2023
październik 2023
wrzesień 2023
sierpień 2023
lipiec 2023
czerwiec 2023
maj 2023
kwiecień 2023
marzec 2023
luty 2023
styczeń 2023
grudzień 2022
listopad 2022
październik 2022
wrzesień 2022
sierpień 2022
lipiec 2022
czerwiec 2022
maj 2022
kwiecień 2022
marzec 2022
luty 2022
styczeń 2022
grudzień 2021
listopad 2021
październik 2021
wrzesień 2021
sierpień 2021
lipiec 2021
czerwiec 2021
maj 2021
kwiecień 2021
marzec 2021
luty 2021
styczeń 2021
grudzień 2020
listopad 2020
październik 2020
wrzesień 2020
sierpień 2020
lipiec 2020
czerwiec 2020
maj 2020
kwiecień 2020
marzec 2020
luty 2020
styczeń 2020
grudzień 2019
listopad 2019
październik 2019
wrzesień 2019
sierpień 2019
lipiec 2019
czerwiec 2019
maj 2019
kwiecień 2019
marzec 2019
luty 2019
styczeń 2019
grudzień 2018
listopad 2018
październik 2018
wrzesień 2018
sierpień 2018
lipiec 2018
czerwiec 2018
maj 2018
kwiecień 2018
marzec 2018
luty 2018
styczeń 2018
grudzień 2017
listopad 2017
październik 2017
wrzesień 2017
sierpień 2017
lipiec 2017
czerwiec 2017
maj 2017
kwiecień 2017
marzec 2017
luty 2017
styczeń 2017
grudzień 2016
listopad 2016
październik 2016
wrzesień 2016
sierpień 2016
lipiec 2016
maj 2016
kwiecień 2016
marzec 2016
luty 2016
styczeń 2016
grudzień 2015
listopad 2015
październik 2015
wrzesień 2015
sierpień 2015
lipiec 2015
czerwiec 2015
maj 2015
kwiecień 2015
marzec 2015
luty 2015
styczeń 2015
grudzień 2014
listopad 2014
październik 2014
wrzesień 2014
sierpień 2014
lipiec 2014
czerwiec 2014
maj 2014
kwiecień 2014
marzec 2014
luty 2014
styczeń 2014
grudzień 2013
listopad 2013
październik 2013
wrzesień 2013
sierpień 2013
lipiec 2013
czerwiec 2013
maj 2013
kwiecień 2013
marzec 2013
luty 2013
styczeń 2013
CZŁONKOWIE REDAKCJI
Instagram
Nasz kanał Youtube
Podcast na Spotify
SERWIS ZDJĘCIOWY
INNE STRONY
Nadwiślańskie Urzecze
Towarzystwo Opieki nad Zabytkami Oddział w Czersku
Piaseczno - kawiarenka historyczna
Wirtualne Muzeum Konstancina
Stare zdjęcia Konstancina
Góra Wspomnień
Miniatury historyczne
Urzecze
Cyfrowe Archiwum Wilanowa i okolic
Wirtualne Muzeum Konstancina
Tagi
Wydarzenia
dożynki
gruźlica
II wojna swiatowa
inspekcja
karambol
katastrofa kolejowa
konserwacja
majówka
Newsy
niepodległość
podatki
Polonia Restituta
powodzie
powstanie styczniowe
pożar
przewrót majowy
tajemnice Konstancina
w PRL-u
W strefie mroku
Wielka Wojna
wojna polsko-bolszewicka
wojny i powstania
wykopaliska
Wyścig Pokoju XI
Wystawa Higieniczna w Warszawie
Żabieniec
zaginione miejsca
Zawady
zbrodnia
Zieleniec
życie codzienne
Miejsca
Amelin
Argentyna
Baile Herculane
Baniocha
Belweder
Bielany
Bielawa
Borek
Borowina
Brześce
cegielnia
Chabdzin
Chabdzinek
Charków
Chojnów
Chylice
Chyliczki
Cieciszew
Ciszyca
cmentarz
Cmentarz Powązkowski
Czarnów
Czernidła
Czersk
czerwone osiedle
Dąbrówka
Dębówka
dobra oborskie
dobra wilanowskie
Dom Aktora Weterana
dom dla upadłych kobiet
Dom ks. Boduena
Dom Ludowy w Piasecznie
Dom Weteranów Scen Polskich
droga
Duda
dwór
dwory
Elektrownia Okręgowa w Pruszkowie
Falenica
Filmy
Gassy
Gawroniec
Geografie
Góra Kalwaria
Goździe
Grąd
Grapa
Grójecka Kolej Dojazdowa
Habdzin
Habdzinek
Imielin
Jabłonna
Janówek
Jastrzębie
Jazgarzew
Jeziorka
Jeziorna
Jeziorna Królewska
Jeziorna Oborska
Józefosław
Kabaty
Karczew
karczmy
Katyń
Kawęczyn
Kawęczynek
Kępa Falenicka
Kępa Latoszkowa
Kępa Nadwiślańska
Kępa Oborska
Kępa Okrzewska
Kępa wołowa
Kępa Zawadowska
Kępa Zieleniecka
Kierszek
Klarysew
Kliczyn
Kłopotów folwark
kolej
Kolejka Wilanowska
Koło
Konstancin
Konstancin-Jeziorna
Konstancinek
Kopyty
kościół pw. Matki Boskiej Anielskiej
kościoły
Kozłów
Królewska Góra
krzyże i kapliczki
letniska
letnisko
Łęg
łęgi oborskie
Łubna
Łyczyn
Marynin
mieszkanie
Mikówiec
Milanówek
Mirków
Mirkowska Fabryka Papieru
Młociny
młyn
młyny
Moczydłów
Moskwa
Mysiadło
Na Urzeczu
Nad Jeziorką
Nadbrzeż
Natolin
Nowo-Iwiczna
Obórki
Obory
Okrzeszyn
Opacz
Otwock
Otwock Mały
Otwock Wielki
papiernia
papiernia w Jeziornie
Parcela
park
pensjonat
Piaseczno
Piaski
Piatichatki
Polska
Poniatówka
Powsin
Powsinek
Prażmów
przewóz
Radwanków
rzeźnia
Sadyba
schronisko
Skolimów
Słomczyn
Służew
Sosnka
Starobielsk
Sucha Trawa
Świder
szkoła
szpital polowy
Szymanów
teatr
Teresin
trakt
Turowice
Twerska ulica
układy przestrzenne
uzdrowisko
Warka
Warszawa
wiatraki
Wierzbno
Wilanów
Wilanówka
willa "Anna"
willa "Ave"
willa "Corso"
willa "Józefina"
willa "Julisin"
willa "Jutrzenka"
willa "Krysieńka"
willa "Mucha"
willa "Pieszczotka"
willa "Roma"
willa "Wacławówka"
willa "Witoldówka"
willa "Zagłobin"
Wilno
Wisła
Gazety
"ABC-Nowiny codzienne"
"Biblioteka Warszawska"
"Biesiada Literacka"
"Codzienna Gazeta Handlowa"
"Czystość" tygodnik
"Dobry Wieczór! Kurjer Czerwony"
"Dzień Dobry"
"Dziennik Bałtycki"
"Dziennik Bydgoski"
"Dziennik Kujawski"
"Dziennik Narodowy"
"Dziennik Poznański"
"Echo"
"Express wieczorny ilustrowany"
"Gazeta Codzienna"
"Gazeta Lwowska"
"Gazeta Polska" (Kościan)
"Gazeta Świąteczna"
"Gazeta Szamotulska"
"Gazeta Wągrowiecka"
"Głos gminy wiejskiej"
"Głos lubelski"
"Głos mazowiecki"
"Głos Mazowsza"
"Głos Poranny"
"Głos. Tygodnik naukowo-literacki społeczny i polityczny"
"Goniec Częstochowski"
"Ilustrowany Kuryer Codzienny"
"Iskry" tygodnik
"Kronika rodzinna" tygodnik
"Kurier Poranny"
"Kurier Warszawski"
"Kurier" lubelski
"Lech. Gazeta gnieźnieńska"
"Mucha" tygodnik satyryczny
"Na szerokim świecie"
"Nasza Chodzież"
"Nowa Gazeta"
"Nowa kultura" tygodnik
"Nowiny Codzienne"
"Nowy Kurier Warszawski"
"Ogrodnik Polski" dwutygodnik
"Orzeł Biały"
"Ostatnie Wiadomości Grodzieńskie"
"Ostatnie wiadomości"
"Polska Zbrojna"
"Poradnik gospodarstw wiejskich"
"Posiew" pismo tygodniowe
"Postęp" dziennik
"Przegląd budowlany"
"Przegląd Elektrotechniczny"
"Przegląd Techniczny"
"Przewodnik katolicki"
"Robotnik"
"Rodzina polska" miesięcznik ilustrowany
"Samochód"
"Słowo Pomorskie"
"Solidarność"
"Stadjon" ilustrowany tygodnik sportowy
"Standard-Nobel w Polsce"
"Stolica. Warszawski tygodnik ilustrowany"
"Świat"
"Światowid"
"Swiatowid" Warszawska Spółdzielnia Księgarsko-Wydawnicza
"Teatr i życie wytworne"
"Tydzień robotnika"
"Tygodnik Ilustrowany"
"Warszawski Dziennik Narodowy"
"Wędrowiec" tygodnik
"Wiadomości archidiecezjalne"
"Wiadomości budowlane"
"Wiadomości Włochowskie"
"Wici"
"Wielkopolanin"
"Zagłobin"
"Ziarno" pismo tygodniowe
"Ziemia Radomska"
"Ziemia" tygodnik
"Życie Warszawy"
prasa
Lata
1236
1510
1637
1643
1673
1676
1712
1715
1718
1725
1744
1753
1765
1772
1773
1775
1776
1777
1779
1781
1783
1786
1787
1788
1789
1794
1795
1796
1797
1799
1800
1801
1802
1803
1807
1809
1810
1812
1817
1819
1824
1825
1831
1835
1839
1843
1845
1850
1851
1852
1853
1856
1858
1863
1864
1865
1866
1867
1873
1877
1881
1891
1892
1896
1898
1899
1900
1901
1903
1904
1905
1906
1907
1908
1909
1910
1911
1912
1913
1914
1915
1916
1917
1918
1919
1920
1921
1922
1923
1924
1925
1926
1927
1928
1929
1930
1931
1932
1933
1934
1935
1936
1937
1938
1939
1940
1941
1942
1943
1944
1945
1946
1947
1948
1950
1951
1952
1953
1954
1955
1957
1958
1963
1967
1979
1981
1989
2009
X w.
XI w.
XII w.
XIII w.
XIV w.
XIX w.
XV w.
XVI w.
XVII w.
XVIII w.
XX w.
Ludzie
1879
1889
1893
1897
1902
Adamski Henryk ppor. pilot
Aleksandrowicz Janina
Anna Lechicka-Kuśniewicz
Antoni młynarz skolimowski
Ballenberg
Balul W. ks.
Balul Wincenty ks.
Barcewicz Stanisław
Bednarczyk Antoni
Biernacki Piotr
Bodalski
Brzeziński Stanisław
Buchner Władysław
Budkiewicz K. ks.
Buzek Michał
Byrtka Jędrzej
Chęciński Jan Konstanty
Christiani Franciszek Ksawery
Chrząński Teodor
Cieciszewscy
Cieplak J. bp
Ciołkowie
Dembiński Marian pilot
Dobrzycki Henryk
Doliński Kazimierz mechanik
Drexel Biddle Anthony ambasador
Dzierżykraj-Morawski Kajetan
Elertowiczowa Wiktoria
Elżbieta Potulicka
Fagoński Stanisław młynarz
Fagoński Tomasz Janusz rządca
Fagoński Tomasz Kazimierz doktor medycyny
Gąsiorowski Wacław
Gawrak Wit
Giniatowicz-Piłsudska Zofia
Gordowski Stanisław
Grabowski Stanisław
Grechuta Marek
Greene Hugh Carlton korespondent
Gromb Zelman
Grothe de Bukow Augusta
Grotowski Wacław
Grubiński Wacław
Henryk Rossman
Herb Piotr
Heurich Jan Fryderyk
Hoff Bogumił
Iłłakowiczówna Kazimiera
Jan III Sobieski
Jaroszewicz Władysław
Jasiński Zdzisław
Jasnogórski Jan kuchmistrz koronny
Jastak Hilary ks.
Jastrzębski F. ks.
Jeżewscy
Jeżewski Jan
Jeziorowski Wacław
Kakowski A. arcybp
Karpiński Henryk
Kasper Potulicki
Kasperlik Stanisław
Kasprzak przewoźnik z Góry Kalwarii
Kaszowska Felicja
Kazubek Piotr
Kędzierski Apoloniusz
Kiernicki M.
Kierwiński Józef Ludwik
Kleszczyński Zdzisław
Klimczyk Katarzyna młynarzowa
Kłosiński Franciszek
Knyziak
Kolberg Wilhelm
Kopczewski Władysław
Kopczyński Z. fotograf
Kopyt Genowefa
Kościuk Marian
Kraushar Aleksander
Krok-Paszkowski Henryk gen.
Krysiak [Knyziak] Paweł wójt
Krysiak Paweł wójt
Krysiak Walenty
Krystian młynarz z Jeziorny
Krzywoszewski Stefan
ks. Kozłowski Stanisław
ks. Kożuchowski Jan
Kulwieć Kazimierz profesor
Kwiatkowski
Lachmanowicz Józef
Lefeld Jerzy
Leon XIII papież
Loewestein Jerzy adwokat
Maciej Lis młynarz
Maciejowski Mieczysław gen. bryg.
Maćkowiak
Magdziarz Walenty sołtys
Maitland Patrick Francis korespondent
Majewski Erazm
Malinowski Bronisław
Małkowski Henryk
Mann Aleksander
Mannowa Janina
Marchwicki Zdzisław
Matejko Jan
Matulewicz J. bp
Mazurkiewicz Tadeusz
Meklenburg Konrad
Migowa Jadwiga
Milewski Jan podsołtys
Miriam
Moriconi Ludwika
Mościcki Ignacy prezydent
Murmańczycy
Nakoniecznikow-Klukowski
Napruszewski Jan
Narutowicz Gabriel
Natanson Edward
Nelken Jan gen. bryg.
Niedzielski Mieczysław Roman płk. Skolimów
Nirenberżanka Flora
Norbert Okołowicz
Oborscy
Olędrzy
Palińska Maria
Paulinek
Pawłowski Jan
Pendzel Bolesław
Perzyński Włodzimierz
Piasecki Julian
Piłsudska Aleksandra
Piłsudski Józef
Piłsudski Stefan
Plater-Zyberk Cecylia
Pola Negri
Pomorski Juliusz
Popiel-Chrościak Wincenty Teofil arcybp
Porajski Marian dr med.
Potuliccy
Potulicka Izabela
Potulicki
Potulicki Henryk
Prekański W.
Preker Wacław
Prószyński Konrad
Przesmycki Zenon
Przybylski Czesław
Rąbalski Jan młynarz
Rąbalski Wacław
Rąbalski Walenty młynarz
Rafałowicz Rafał
Rajner Anna
Rataj Maciej
Regulski Janusz
Rembielińska Józefa
Rodysówna Janina
Rogala Władysław
Ropp E. bp
Rossman
Rozwadowski Wacław
Rudzka Leonia
Ruszkowska Janina
Ryx
Ryx Jerzy
Segno Henryk
Seydel Hugon
Seydel Maurycy
Siedlecka Bolesława
Skórzewski
Śliwiński Kazimierz
Sławoj-Składkowski Felicjan
Sokołowski Klimczyk Stanisław młynarz
Sonnenfeld Adolf
Strassburger Hanna
Szewczyk Feliks
Szokalski Stanisław ppor.
Szołajski organista
Szpotański
Szulc Józef Zygmunt
Tracewska Helena
Urstein Józef
Weckowska Maria
Węckowski Kazimierz
Węcławek Michał podsołtys
Wędrowska Maria
Wereszczyńska Mira
Wertheim Gustaw
Wielopolscy
Wierny Adolf
Wizel Adam
Włast Andrzej
Wojtkiewicz Władysław gen. bryg.
Woysbun Stefan
wspaniałe kobiety
Wysiadecki
Wysiadecki Józef sołtys
Wysoccy
Wysocki Józef młynarz
Żabicki Piotr kasztelan liwski
Zarembina Józefa
Zarzycki Józef dr
Zawadzka Anna
Zawitowski Wit
Zduńczyk Kazimierz
Zemło Wanda
Żeromski Stefan
Żeroński Piotr sekretarz królewski
Zimajer Adolfina
Żołopińska Teofila
Zylberman
Organizacje
10 pułk piechoty
360 pułk piechoty
4 dywizja piechoty
adwokatura
Armia Krajowa
Batalion Ochotniczy im. Ordona
bolszewicy
Flotylla Wiślana
Katolickie Stowarzyszenie Kobiet
kółka rolnicze
Komitet Obywatelski
MZK
osp skolimów
PKS
policja
Polski Czerwony Krzyż
Polskie Towarzystwo Krajoznawcze
Rada Główna Opiekuńcza
Rada Obywatelska Uzdrowiska Skolimów
Regiment Gwardii Pieszej Koronnej
skolimowska straż ogniowa
Skolimowska Straż Ogniowa Ochotnicza
straż pożarna
Sztab Generalny Wojsk Polskich
Towarzystwo Przyjaciół Skolimowa i Chylic
wojsko
Zakład Gospodarczy
Zakład św. Małgorzaty
żandarmeria polowa
ZWC
Związek Walki Czynnej
Kategorie
Artykuły
(60)
Ciekawostki historyczne
(18)
Flisy i oryle
(8)
Jeziorna, Mirków, Papiernia
(174)
Kolejka wilanowska
(24)
Konstancin i Skolimów
(263)
Kroniki Kryminalne
(38)
Mikrohistorie
(11)
Muzyka
(2)
Nadwiślańskie Urzecze
(261)
Newsy
(88)
Olędrzy
(37)
Piaseczno, Chylice i okolice
(75)
Podcast Historia okolic
(48)
Rozmaitości
(121)
Tygiel kultur
(57)
W czasach wojny
(91)
Wspomnienia
(10)
Żydzi
(36)
Pochodzenie ludności nadwiślańskiego Urzecza – badania genetyczno-genealogiczne
Nie kopiuj, wszystkie teksty dostępne są za darmo, podaj jedynie ich źródło
Treść dostępna na
licencji Creative Commons
Przetwarzamy pliki cookies, aby portal mógł prawidłowo działać, poniżej możecie dowiedzieć się w jaki sposób
Polityka prywatności