Spotkanie z autorami Rocznika Nadwiślańskiego Urzecza

Obecna pandemia pokrzyżowała nieco plany, korzystajmy więc z obecnej możliwości. Miło mi zaprosić na spotkanie z autorami artykułów II Tomu Rocznika Nadwiślańskiego Urzecza, które odbędzie się w najbliższy piątek (19 czerwca 2020 r.) o godz. 18.00 nad Jeziorem Czerskim.

Będzie to doskonała okazja do zdobycia Roczników, lecz przede wszystkim wysłuchania autorów świetnych artykułów poruszających tematykę podwarszawskiego mikroregionu etnograficznego Urzecze. Dowiemy się m.in. jak wyglądało osadnictwo olęderskie na Urzeczu, jak smakowała kuchnia Urzecza, czy też jakiego dodatkowego zajęcia podjął się dr Antoni Rzeszotarski, lekarz z Przytułku Starców i Kalek w Górze Kalwarii. Wystąpią również członkowie Zespołu Ludowego URZECZEni, którzy zaprezentują tradycyjne pieśni z naszego regionu.

Miejsce spotkania: brzeg nad Jeziorem Czerskim w rejonie ul. Ogrodowej. Dojazd samochodem lub rowerem od rynku w Czersku, ul. Mostową, następnie skręt w prawo w ul. Pólko i Ogrodową. Można również pieszo lub rowerem skręcić z ul. Mostowej w ścieżkę, zaczynającą się za mostkiem, biegnącą wzdłuż jeziorka. Uczestnicy wydarzenia dotrą w ten sposób do flisackiej bindugi nad jeziorkiem.