Biuletyn informacyjny nr 3

Dzisiejsza garść nowinek portalowych oraz związanych z historią tutejszych okolic nieco wcześniej, bowiem za chwilę portal zdominuje jak co roku Powstanie Warszawskie. Zatem dla wszystkich, którzy to przegapili lub nie śledzą mediów społecznościowych:

  • odnotować należy, iż skwer pomiędzy al. Miłośników Konstancina i ul. Henryka Sienkiewicza będzie nosił imię prof. Mariana Weissa – wybitnego ortopedy, założyciela i wieloletniego dyrektora Stołecznego Centrum Rehabilitacji. Decyzja w tej sprawie zapadła pod koniec czerwca podczas sesji Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. Nazwę nadano na wniosek Towarzystwa Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina. O tym jak bardzo profesor Weiss związany był z Konstancinem, a także jaki wpływ miał na jego kształt, jako miejsca rehabilitacji inwalidów, nie można zapominać.
  • w lipcu odbył się w “Hugonówce” przedpremierowy pokaz filmu dokumentalnego “Zaginione Urzecze” autorstwa Adama Rogali i Wiktora Strumiło. Świetne zdjęcia i muzyka skomponowana do filmu specjalnie przez “Kapelę ze wsi Warszawa” podnoszą jego walory i pozostaje czekać na jego oficjalną premierę.