Zdjęcia lotnicze Urzecza z 1944 r.

Do naszej kolekcji zdjęć lotniczych (dotychczas liczącej trzy pozycje) dodaliśmy ponad 50 nowych fotografii. Wszystkie pochodzą z kolekcji National Collection of Aerial Photography ze Zjednoczonego Królestwa (a dokładnie ze Szkocji). Pozyskano je ze zbiorów armii amerykańskiej, która z kolei przejęła je z wojennych kartotek Luftwaffe. Wszystkie zdjęcia wykonano latem 1944 r. – w czerwcu, lipcu i sierpniu. Loty zwiadowcze wzdłuż Wisły realizowano w celu rozpoznania sił radzieckich, kontynuujących swój marsz wzdłuż prawego brzegu rzeki. Ostatnie zdjęcia wykonano już po wybuchu Powstania Warszawskiego.

Fotografie prezentujemy w galerii poniżej – o ile ich jakość jest bardzo dobra, do niekomercyjnego wykorzystania udostępnione zostały w niskiej rozdzielczości (po powiększeniu zachowują swą czytelność). Z uwagi na konstrukcję naszej galerii, jak zawsze w tym wypadku dużo lepszy do zapoznawania się z nimi jest laptop, bądź komputer stacjonarny. Obejmują rejon od Czerniakowa i Wólki Zerzeńskiej, do Królewskiego Lasu i Kosumiec.

Pierwsze trzy zdjęcia oczywiście pochodzą z innych zbiorów i stanowiły uprzednio naszą galerię.
Dostępna jest ona bezpośrednio pod adresem https://okolicekonstancina.pl/kartografia/nggallery/kartografia/zdjecia-lotnicze-4

Może ci się także spodobać...